تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)1) مصاحبه های مسئول سایت تسخیر / سید محمد هاشم پوریزدانپرست یکی از دانشجویان پیرو خط امام: جنبش دانشجویی در حال یک انتفاضه اسلامی، مردمی و ضد استکباری مجدد است و به زودی به عنوان نیروی محرکه پیشرفت انقلاب اسلامی و عدالت خواهی و خدمتگزاری به مردم و پیشتازان مقابله با سلطه گران بین المللی عمل خواهد نمود.

سید محمد هاشم پوریزدانپرست یکی از دانشجویان پیرو خط امام: جنبش دانشجویی در حال یک انتفاضه اسلامی، مردمی و ضد استکباری مجدد است و به زودی به عنوان نیروی محرکه پیشرفت انقلاب اسلامی و عدالت خواهی و خدمتگزاری به مردم و پیشتازان مقابله با سلطه گران بین المللی عمل خواهد نمود.

دانشجوی فعال در تسخیر لانه جاسوسی امریکا در گفت‌و‌گو با«خبرگزاري دانشجو»:

جنبش دانشجویی در حال یک انتفاضه اسلامی، مردمی و ضد استکباری مجدد است و به زودی به عنوان نیروی محرکه پیشرفت انقلاب اسلامی  و عدالت خواهی و خدمتگزاری به مردم و پیشتازان مقابله با سلطه گران بین المللی عمل خواهد نمود.

سید محمد هاشم پوریزدانپرست
سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دکتر پور یزدان پرست در تشریح شش دهه حیات جنبش دانشجویی تصریح کرد: اگر بخشی از اين جنبش در ابتدای انقلاب دچار سردر گمی بود و بازیچه گروههای مرتبط با آمریکا درآمد و در دوران اصلاحات بازیچه جریانات استحاله شده در تفکرات لیبرالی و به دنبال کسب مواضع قدرت و ثروت، قرار گرفت،  اینک با تجربیات گذشته  جنبش دانشجویی در حال یک انتفاضه اسلامی، مردمی و ضد استکباری مجدد است و به زودی به عنوان نیروی محرکه پیشرفت انقلاب اسلامی  و عدالت خواهی و خدمتگزاری به مردم و پیشتازان مقابله با سلطه گران بین المللی عمل خواهد نمود.

دکتر سید محمدهاشم پوریزدان‌پرست در گفت‌و‌گوی تفصیلی با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در شیراز، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر به تاریخ شش دهه فعاليت جنبش دانشجویی پرداخت و اظهار داشت: جنبش دانشجویی ایران فعالیت های سیاسی خود را از جریان ملی شدن صعنت نفت آغاز کرد؛ به طوري كه در جریانات ملی شدن نفت دانشجویان دانشگاه ها نقش قابل توجهی داشتند.

وی بیان کرد: در این زمان جریانات وابسته به ابرقدرت ها سعی می کرددند از این قشر جامعه که آینده کشور را در اختیار داشتند، سوءاستفاده کنند؛ به طور مثال حزب توده به دنبال جذب این قشر و سوءاستفاده از آنان در جهت اهداف ابر قدرت کمونیستی شرق بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز ادامه داد: پس از کودتای 28 مرداد و ورود نیکسون به ایران برای دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه تهران که هدف آن قدرت نمایی آمریکا در ایران پس از کودتا  و اعلام حمایت از شاه که در سایه آنان با عنوان یک مأمور به ایران بازگشته بود تا منافع آنها را حفظ کند، دانشجویان در اعتراض به این سفر و این قدرت نمایی، در روز 16 آذر 32، دو سه روز قبل از سفر نیکسون به ایران و قبل از حضور در دانشگاه  تهران سه شهید تقدیم استقلال و عزت مردم ایران كردند.

پوریزدان پرست گفت: جنبش دانشجویی با اهدای این سه شهید روح تازه ای گرفت؛ به طوري كه اين دانشجويان چون آذری اهورایی در قلب دانشگاههای  ایران روشنایی و نورافشانی کردند و راهنمای جنبش دانشجویی تا این زمان و حتی در آینده  شده اند.

وي اضافه کرد: متأسفانه همگام با این جریان، جریان های انحرافی و وابسته به بیگانه همواره سعی کردند از این مشعل سوء استفاده کرده و جنبش دانشجویی را به سمت اهداف خود بکشانند و در خدمت خود در آورند؛ جالب این است که زمانی حزب توده و جریان مارکسیستی مدعی بودند که جریان 16 آذر و ایستادگی در مقابل آمریکا توسط آنان به وجود آمده و سه دانشجوی شهید آن روز را از اعضای حزب توده معرفی می کردند. در حالی که آنان افرادی دیندار و از خانواده هایی مسلمان بودند و با توجه به شرایط زمان خود به دنبال استقلال کشور و اعتراض به سلطه گران جدید و قدیم بین المللی بودند. طرح 16 آذر بدون تنفر از سلطه گران ضد بشر جهانی و ایجاد اختلاف و دو دستگی و بدبینی در میان  طرفداران انقلاب اسلامی و ضدیت با  انقلاب اسلامی، یقینا توسط عوامل نفوذی و مرتبط با بیگانگان صورت میگیرد و جریانی انحرافی و وابسته میباشد. این افراد نه تنها حق وراثت آن شهیدان گرانقدر که در پای سلطه گران و جهانخواران آمریکایی قربانی شدند را ندارند بلکه باید به عنوان سارقان ارثیه گرانقدر آن دانشجویان شهید و همکاری با دشمنان آن شهیدان گرانقدر و زدن ضربه به نظام مقدس جمهوری اسلامی به محاکمه کشانده شوند و رسوا گردند. همانگونه که باید سوء استفاده کنندگان از 13 آبان و منحرف کنندگان آن به سوی دشمنی با نظام مردمی و ضد استکباری جمهوری اسلامی و به فراموشی سپردن و منسی کردن آمریکا، دشمن اصلی و به قول امام شیطان بزرگ و ام الفساد قرن را به محاکمه کشاند و رشته های وابستگی انان به بیگانگان را نشان داد و این ولیده های ابرقدرتها را رسوا نمود.

دانشجوی سابق پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی گفت: جنبش دانشجویی در ایران پس از 15 خرداد 42 و ورود آشکار امام به صحنه سیاسی ایران، رنگ و بوی اسلامی به خود گرفت.

پور یزدان پرست بیان کرد: اگر چه تا پیروزی انقلاب، جریان های انحرافی منافق و وابسته به بیگانه سعی می كردند از این جریان سوءاستفاده كنند، اما حقیقت این بود که جریان 16 آذر یک جریان استقلال طلبانه و ضد بیگانه و بخصوص ضد کودتا و دخالت ابرقدرت آمریکا در ایران بود.

وي افزود: در دهه 50 این جریان کلاً اسلامی شد و تحت الشعاع تفکرات حضرت امام (ره) قرار گرفت و جنبش عظیم دانشجویی توانست با رهبری امام بزرگترین نقش را در بیداری توده های مردم مسلمان و جذب آنها به افکار و اندیشه های امام بازی كند و به طور كلي نقش بزرگی به طور مستقیم و غیر مستقیم در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

این استاد ارزشی دانشگاه شیراز گفت: پس از انقلاب نیز جریان های انحرافی و وابسته به ابرقدرت ها در دانشگاه های کشور در مقابل انقلاب صف بندی كرده و در کارخانجات، مدارس، ادارات، دانشگاه ها و مناطق مرزی دست به توطئه و شورش و عملیات مسلحانه و تعطیلی کارخانجات و ادارات و سوءاستفاده از دانش آموزان و دانشجویان زدند.

پور يزدان پرست بیان داشت: در این زمان نیز این دانشجویان مسلمان دانشگاه ها بودند که همه جانبه در برابر آنان مقاومت كرده و توطئه های آنان را نقش بر آب نمودند و در این جریان حتی تا پای جان خود نیز در برابر آنان ایستادگی کردند.

وی گفت: به طور مثال بسیاری از جوانانی که در کردستان با گروه های ضد انقلاب وابسته به بیگانه مانند دموکرات، کومله، چریک فدایی، پیکاری، رزگاری، حزب توده، منافقین و طرفداران عزالدین حسینی (روحانی ساواکی و امام جمعه درباری مهاباد در زمان شاه) تا پای جان می جنگیدند، جریان دانشجویان مسلمان دانشگاهها و طرفداران حضرت امام بودند که در آن زمان در انجمن های اسلامی منشکل شده بودند.

عضو هيئت علمی دانشگاه شیراز گفت: بسیاری از فرماندهان سپاه و داوطلبانی که در کردستان دست به فداکاری زدند، دانشجویان دانشگاه ها بودند كه بسیاری از شهدای گرانقدر کردستان مانند شهید ناصر کاظمی و کمیل میرزاده و نیز حاج احمد متوسلیانی از میان آنان به پا خاستند.

پوریزدان پرست عنوان کرد: پس از انقلاب با گسترش گروه های ضد انقلاب که تعداد آنان به دویست دسته و گروهک میرسید و اکثر آنان شعار فریبکارانه «مبارزه با امپریالیسم» را برای مبازره با انقلاب اسلامی سرداده بودند، دانشجویان مسلمان با تسخیر لانه جاسوسی، سلاح دروغین مبازره با امپریالیسم را از دست آنها خارج کرده و آنان را رسوا  و وابستگی اکثر آنان به امپریالیسم  نشان دادند.

وي گفت: با آغاز جنگ تحمیلی و تهاجم خارجی به انقلاب اسلامی، اکثر فرماندهان و نیروهای داوطلب بسیجی نیز از میان همین دانشجویان برخاستند و همین دانشجویان مسلمان و همین جریان دانشجویی مسلمان بود که پرچم استقلال طلبي و آزادی خواهي و ضدیت با بیگانگان را در سایه تفکر اسلامی مجدداً برافراشته كرده و در مقابل صدام و نیروهای بعث عراق که نوک پیکان ابرقدرت ها عليه انقلاب اسلامی بودند، ایستادند و مردم را متشکل نموده و صدام را در رسیدن به اهداف خود ناکام کردند.

دانشجوی سابق پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی ادامه داد: همچنين این جنبش دانشجویی اسلامی بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب برای بازسای روستاها و خدمت به مردم مستضعف و محرومان جامعه، جهاد سازندگی را تشکیل داد و در عین حال همزمان با تلاش در روستاها و دفاع از کردستان و ایستادگی در مقابل صدام و به راه انداختن کارخانجات و مدارس با تسخیر لانه جاسوسی از سوءاستفاده بیگانگان جلوگیری كرد و با آنها به مبارزه پرداخت.

پوریزدان پرست خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی در دوران جنگ تحمیلی چهره اسلامی، آزادی خواهانه و استقلال طلبانه داشت و پرچم مبارزه با ابرقدرت ها را بر دوش خود گرفته بود و نیرویی شد که با بسیج مردم آنان  را برای هدف مقدس  دفاع از موجودیت انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی  کشور به حرکت در آورد اکثر فرماندهان سپاه و فرماندهان بزرگ دفاع مقدس ارز میان دانشجویان به پا خاستند. در این میان نقش فرمانده سپاه محسن رضایی دانشجوی علم و صنعت و حسن باقری دانشجوی حقوق دانشگاه تهران و حاج احمد متوسلیانی و مهندس مهدی باکری و رحیم صفوی و سایر دانشجویان گرانقدری که پرچم جهاد در راه خدا و دفاع از انقلاب و کشور و مردم مظلوم آن را بر دوش گرفتند، نمی توان نادیده گرفت.

وي تصریح کرد: با پایان جنگ و رحلت حضرت امام و آغاز دوران سازندگی، آهسته آهسته کسانی که چشم طمع به جنبش دانشجویی داشتند با چهره های جدید وارد صحنه شده و به مرور زمان و مخفیانه در این جنبش نفوذ كرده و شعارها و اهداف خود را با سوءاستفاده از پتانسیل موجود بر این جنبش تحمیل و سعی نمودند در مسیر جنبش دانشجویی که تا آن زمان در مسیر حمایت از انقلاب و امام و مردم ایران قرار داشت، تشکیک ایجاد کرده و آنها را دچار استحاله درونی نمایند.

دانشجوی سابق پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی بیان داشت: متأسفانه در دوران اصلاحات جریانات استحاله شده و منحرف از مسیر انقلاب اسلامی که با رانتهای همراهی با انقلاب به آلاف و الوفرسیده بودند، در این رابطه توانستند زیر سایه اصلاحات، در اصول و مبانی انقلاب و راه امام  دراعضای تشکیلات مربوط به جنبش دانشجویی تزلزل ایجاد  كرده و اقدام دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و حرکت در مسیر امام  و شهدا و حتی در دفاع مقدس و تداوم آن تا استیفای حقوق حقه ملت ایران شبهه ایجاد نمایند و بعض افراد این جریان استحاله شده با ملاقات با جاسوسان آمریکایی در اقدام دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و مبارزه با آمریکا را به  زیر سوال ببرند و در صحت آن تشکیک ایجاد نمایند.

پوریزدان پرست گفت: متاسفانه شارلاتان بازی سیاسی بعضی جریانات استحاله شده و سوءاستفاده از جنبش دانشجویی برای اهداف دنیا طلبانه و قدرت مدارانه خود و سوءاستفاده از توان جنبش دانشجویی  و صداقت آنان برای فتح مواضع قدرت و ثروت در مطبوعات و رسانه ها توسط عواملی که اینک آشکارا در خدمت ابرقدرت ها قرار گرفته اند، بزرگترین ضربه را به جنبش دانشجویی در دانشگاه های ایران وارد كرد و آنها را به شدت دچار یأس و ناامیدی نمود؛ به طور مثال علی افشاری، مسئول اسبق دفتر تحکیم وحدت اینک در سایه ابرقدرت ها  زیست می کند و به خدمت آنان در آمده است و محسن سازگارا نیز به عنوان مجری برنامه صدای آمریکا به پادویی ابرقدرت ها درآمده است، شخصی که تعداد زیادی از روزنامه های زنجیره ای توسط او و دوستانش اداره می شد، برپاکنندگان غائله کوی دانشگاه همچون منوچهر محمدی اینک در سایه ابرقدرت ها زندگی می کند، با نگاهی گذرا به لیست سخنرانان دعوت شده در دوران اصلاحات در دانشگاههای ایران  توسط مدعیان جنبش دانشجویی  و نگاهی به سرنوشت آنان  که اینک به پادوهای بی ارزش رسانه های استکباری در آمده اند و طشت رسوائی وابستگی آنان از بام فلک به پائین افتاده است، یکی از درس آموز ترین جریانات در مسیر جنبش دانشجوی ایران انقلابی میباشد که میتوان از این تجربیات به عنوان چراغی در مسیر پر تلاطم جنبش دانشجویی استفاده نمود و مسیر آزادیخواهانه و عدالت طلبانه و  استقلال جویی و ضدیت با ابرقدرتهای سلطه طلب را آگاهانه پیمود . لیست سخنرانان مدعو دوران اصلاحات توسط مدعیان جنبش دانشجویی که در انجمنهای اسلامی نفوذ و آن را در اختیار خود گرفته بودند در یکی از دانشگاههای کشور افراد زیر میباشد:

شیرین عبادی، مهر انگیز کار، اکبر گنجی، محسن سازگارا، محسن کدیور، عماد الدین باقی، قابل، علیرضا علوی تبار، جلایی پور، تاجزاده، شمس الواعظین، سروش، عبدالعلی بازرگان، ابراهیم یزدی، علی افشاری، هدی صابر، فاطمه حقیقت جو و … فاعتبروا یا اولوا الباب

وي بيان داشت: در حالی که جنبش اصیل دانشجویی به دنبال اسلام ناب محمدی و پرچمدار خط امام بود و اینان پرچمدار اسلام التقاطی و روشنفکری دینی به معنای پذیرش لیبرالیسم با لعابی از اسلام بودند و در حالی که جنبش دانشجویی اصیل به فكر خدمتگزاری به محرومان بود، اینان به فکر فتح مواضع  کسب ثروت و قدرت و پست و مقام و در اختیار گرفتن موقعیت های ویژه و رانت های بادآورده بودند!

دانشجوی سابق پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی خاطرنشان کرد: اگر بخشی از اين جنبش در ابتدای انقلاب دچار سردر گمی بود و بازیچه گروههای مرتبط با آمریکا درآمد و در دوران اصلاحات بازیچه جریانات استحاله شده در تفکرات لیبرالی و به دنبال کسب مواضع قدرت و ثروت، قرار گرفت،  اینک با تجربیات گذشته در حال یک انتفاضه اسلامی، مردمی و ضد استکباری مجدد است و به زودی به عنوان نیروی محرکه پیشرفت انقلاب اسلامی  و خدمتگزاری به مردم و پیشتازان مقابله با سلطه گران بین المللی عمل خواهد نمود.

وي در پایان بیان کرد: این جنبش در حوادث گوناگون كه از سال گذشته در جهان رخ داده، مجدداً حیات خود را اعلام و دست سیاست بازان را از حیطه عمل خود کوتاه و از سوءاستفاده آنان جلوگیری كرده است؛ اين در حالي است كه متأسفانه سیاست بازان به دنبال این هستند که از جنبش دانشجویی در راه رانت های سیاسی-عقیدتی و اهداف فکری خود سوءاستفاده نموده و از آنها به عنوان اهرمی در خدمت خود استفاده کنند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

مروری دوباره به اظهارات ابراهیم اصغرزاده در گفت‌وگو با دکتر یزدان‌پرست؛ لطفاً با فرزند شهید احمدی‌روشن ( مصطفی) و فرزند شهید رضائی نژاد (آرمیتا) همدردی کنید! قسمت دوم

مروری دوباره به اظهارات ابراهیم اصغرزاده در گفت‌وگو با دکتر یزدان‌پرست؛ لطفاً با فرزند شهید …

یک دیدگاه

  1. سلام استاد .وبلاگ بسیار جالب وپر محتوایی است بسیار زیبا و خواندنی بود.متشکرم .اجرکم عندالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *