تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)18) دسته‌بندی نشده / واکنش فراکسیون اقلیت به برکناری محتشمی پور

واکنش فراکسیون اقلیت به برکناری محتشمی پور

سخنگوي فراكسيون خط امام (ره) مجلس شوراي اسلامي گفت: اعضاي فراكسيون در جلسه روز يكشنبه بعدازظهر نامگذاري سال 1389، رفراندوم درباره‌ قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و تغيير دبير كل كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين را بررسي كردند.

داريوش قنبري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به جلسه بعد از ظهر فراكسيون خط امام (ره)، گفت: در جلسه امروز اعضا با اشاره به نامگذاري سال 1389 به نام “همت مضاعف و كار مضاعف”، تاكيد كردند كه تلاش مسوولان در سه قوه‌ مقننه، مجريه و قضاييه بايد به صورت هدفمند و با استفاده از تجارب و انديشه‌هاي علمي باشد.

وي افزود: آنان تاكيد كردند همت و كار مضاعف لازمه تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله توسعه كشور است، همچنين بيان كردند سطح كار و تلاش دست‌اندركاران كشور بايد به چند برابر ارتقاء يابد.

سخنگوي فراكسيون خط امام (ره) مجلس، با اشاره به مطرح شدن برگزاري رفراندوم در خصوص قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، گفت: اعضاي فراكسيون بر اين عقيده‌اند مطرح شدن موضوع رفراندوم ديرهنگام است. آنان تاكيد كردند اگر قرار به برگزاري رفراندوم بود بايد اين كار قبل از تصويب در مجلس انجام مي‌شد. با اين وجود اعضا از اين موضوع استقبال كرده و پيشنهاد دادند به جاي برگزاري رفراندوم درباره 20 يا 40 هزار ميليارد تومان به اصل موضوع پرداخته شود.

نماينده مردم ايلام در خانه ملت، تغيير دبير كل كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين را ديگر دستور كار فراكسيون خط امام (ره) عنوان و تصريح كرد: بر اساس توضيحات دوستان قرار بر تغيير آقاي محتشمي‌پور نبود. در گفت‌وگويي كه از سوي برخي از نمايندگان اصولگراي مجلس با آقاي محتشمي‌پور انجام شد قرار بود ايشان به عنوان رييس هيات امناي كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين منصوب شود و نفر ديگري دبير كل شود، ولي گويا ايشان تاكيد كرده بود يك نفر بايد مسائل مربوط به فلسطين را دنبال كند. با مخالفت محتشمي‌پور با اين پيشنهاد از ايشان خواسته شد استعفا دهد، ولي ايشان اين موضوع را هم نپذيرفتند.

قنبري تاكيد كرد: اعضاي فراكسيون بر اين عقيده‌اند تغيير دبير كل كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه‌ فلسطين از سوي رييس مجلس نتيجه فشارهاي سياسي از سوي طيفي خاص انجام شده است. آنان تن به مسائل خطي دادن هيات رييسه مجلس را انتظار نداشته و تاكيد كردند اراده و مقاومت هيات رييسه‌ مجلس بايد بيشتر از اينها مي‌بود.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

از سوی رهبر انقلاب سیاست‌های ‌کلی جمعیت ابلاغ شد

از سوی رهبر انقلاب سیاست‌های ‌کلی جمعیت ابلاغ شد حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *