تیتر خبرها
خانه / بخش 5) جنگ تحمیلی / 5)7) مقالات / 5)7)1) دزفول شهر مقاومت / مردم کشوری که در حال جنگ و دفاع و موشک باران هستند وزیر کشورش نباید بخوابد

مردم کشوری که در حال جنگ و دفاع و موشک باران هستند وزیر کشورش نباید بخوابد

مردم کشوری که در حال جنگ و دفاع و موشک باران هستند وزیر کشورش نباید بخوابد

موشک باران دزفول شهر مقاومت
موشک باران دزفول شهر مقاومت

تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۸۹

سال 1363 دزفول و شهر های مرزی مورد هجوم سنگین حملات موشکی و بمباران هواپیماها و توپ خانه ی بعثی های ملعون قرار داشت معمولاً قبل از هر بمباران مناطق مسکونی رادیو عراق با زبان فارسی اطلاعیه می داد و می گفت اخطار دهنده معذور است .

سال ۱۳۶۳ دزفول و شهر های مرزی مورد هجوم سنگین حملات موشکی و بمباران هواپیماها و توپ خانه ی بعثی های ملعون قرار داشت معمولاً قبل از هر بمباران مناطق مسکونی رادیو عراق با زبان فارسی اطلاعیه می داد و می گفت اخطار دهنده معذور است .

الف : دزفول

و این الف دزفول لطیفه ها ساخته بود در بین مردم .

مردم دزفول که جوانانش در لشکر ۷ ولیعصر (عج) در خط مقدم با بعثی ها می جنگیدند هرگز حاضر به تخلیه شهر با آن هجمه حملات دشمن نمی شدند و ایام خود را در چادر های صحرائی و گاه در زیر هوای آزاد در اطراف شهر سپری می کردند . هلال احمر دزفول جوابگوی جمعیت نبود . وقتی خبر به آیت الله قاضی دزفولی امام جمعه شهر که خود علمدار مقاومت شهر بود به یکی از اطرافیان گفت : تلفن وزیر کشور ناطق نوری را بگیرید . گفتم : آقا نیمه های شب و دیر وقت است . ایشان فرمودند : بگیرید تلفن وزیر کشور را . وقتی تماس برقرار شد آقا در گوشی به وزیر وقت فرمودند : تا فردا اگر چادر صحرائی به دزفول آمد که هیچ اگر نیامد خودم می آیم تهران و با رئیس جمهوری صحبت می کنم . آقای ناطق گفتن : آقا الان ساعت دو نیم شب است و من در خانه در حال استراحت هستم بگذار فردا صبح پیگیری کنیم . آیت الله قاضی فرمودند : مردم کشوری که در حال جنگ و دفاع و موشک باران هستند وزیر کشورش نباید بخوابد . فردای همان روز چند هواپیما از هلال احمر تهران حامل چادر صحرائی به تعداد مورد نیاز وارد شهر شد .

راوی : حسین افتخاری زاده رزمنده پاسدار

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

شهید محمد رضا زاده علی شهیدی از دزفول

شهیدمحمدرضا زاده علی شهیدی از دزفول: «انگار دارم خفه می‌شوم، باید هر چه زودتر به آزادی برسم»

تقدیم به شهدای والامقام شهرک شهید منتظری دزفول بویژه  شهیدمحمدرضا زاده علی یک بار در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *