تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)7) شهيد مهدي رجب بيگي / سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان پیرو خط امام و از یاران شهید مهدی رجب بیگی: دانشگاهيان و بخصوص دانشجويان پيشتازان پيروزي انقلاب اسلامي و حافظان آن در برابر هجمه دشمنان در تمام ابعاد تهاجم آنان بودند.

سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان پیرو خط امام و از یاران شهید مهدی رجب بیگی: دانشگاهيان و بخصوص دانشجويان پيشتازان پيروزي انقلاب اسلامي و حافظان آن در برابر هجمه دشمنان در تمام ابعاد تهاجم آنان بودند.

سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان پیرو خط امام و از یاران شهید مهدی رجب بیگی: دانشگاهيان و بخصوص دانشجويان پيشتازان  پيروزي انقلاب اسلامي و حافظان آن در برابر هجمه دشمنان در تمام ابعاد تهاجم آنان بودند.

شهید مهدی رجب بیگی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام
شهید مهدی رجب بیگی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

یک شنبه 17 مهر 1390

مهدي رجب بيگي، دانشجوي شهيد دانشگاه تهران را اكثر دانشجويان مي شناسند، يكي از دانشجويان پيرو خط امام كه در سال 58 لانه جاسوسي آمريكا را فتح كردند و انقلاب دوم را رقم زدند.

اكنون پس از گذشت سي و اندي سال يادواره اي براي اين شهيد بزرگوار در دانشگاه تهران برگزار شد كه به دليل نزديكي زمان برگزاري آن با اجلاس فلسطين، برخي سران جوان فلسطيني هم در آن حضور داشتند. گزارش اجمالي اين يادواره را با هم مي خوانيم:

نسل آينده با شناخت شخصيت و توانائيها و فداكاريها و ايثار اشخاصي مانند شهيد رجب بيگي به خوبي انقلاب را پاس خواهد داشت

همرزم شهيد رجب بيگي و از فاتحان تسخير لانه جاسوسي، اساتيد و دانشجويان را پيشتاز انقلاب دانست و گفت: همين افراد پيروزي در انقلاب اسلامي و توفيق در دفاع مقدس و جنگ تحميلي و جلوگيري از اهداف دشمنان جهاني و تحميل شكست به گروهكهاي توطئه گر وابسته به بيگانگان را  رقم زدند و مطمئن هستيم نسل آينده نيز به خوبي با آشنايي با شخصيت و توانائيها و فداكاريها و ايثار اشخاصي مانند شهيد رجب بيگي انقلاب را پاس خواهد داشت.

سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام
سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

دكتر يزدان پرست از فاتحان تسخير لانه جاسوسي و استاد دانشگاه شيراز در يادواره شهيد رجب بيگي كه در دانشكده فني دانشگاه تهران و به همت بسيج دانشجويي اين دانشگاه برگزار شد، با بيان اينكه دانشگاه تهران قلب تپنده انقلاب اسلامي ايران بوده و خواهد بود، گفت: ساختمان ها و حتي درخت هاي اين دانشگاه براي من يادآور خاطرات زشت و زيبايي است كه مرا به ياد روزهاي انقلاب و دانشجوياني مانند چمران، رجب بيگي و ساير شهداي دانشجو مي اندازد.

وي با بيان اينكه بسياري از بزرگان و نيز بدخواهان انقلاب اسلامي ايران در اين دانشگاه تربيت شده اند گفت: اين دانشگاه از طرفي شاهد حضور بزرگ مرداني مانند چمران ها و رجب بيگي ها بود و از طرفي ديگر شاهد كساني مانند رهبران منافقين كه در اوج رذالت و وطن فروشي بودند و در همين دانشگاه و در كنار همين دانشجويان درس مي خواندند و در همين جا و در دامان وابستگان ابر قدرتهاي جهانخوار و در چهاچوب افكار و انديشه­هاي وابسته پرور آنان تربيت گرديدند. شخصي چون مسعود رجوي كه مظهر نفاق و دورويي و وابستگي به ابرقدرتها و مظهر دشمني با اسلام و امام و مردم ايران بود و دستش تا مرفق به خون بزرگان علم و دين و سياست و خدمتگزاري آغشته شد، در همان دانشكد­ه­اي درس ميخواند كه نابغه بزرگ دفاع مقدس و مظهر اخلاق و انسانيت يعني شهيد حسن باقري در آن درس ميخواند.

يزدان پرست، انقلاب اسلامي ايران را مانند بسياري از انقلاب ها باعث دو دسته شدن بسياري از اشخاص و شخصيت ها دانست و گفت: انقلاب اسلامي ايران از يك طرف باعث خوب تر شدن خوب ها شد و از طرف ديگر موجب سقوط انسانهايي شد كه فطرت پاك الهي خود را نابود كرده بودن و با ظهور امام كه مظهر همه فضايل انساني بود، به آن كافر شدند و در برابر آن صف بندي كردند و به زشت ترين اقدامات در برابر  آن و براي به شكست كشاندن آن دست يازيدند. ترورهاي منافقين  و جنايات گروهكها در كردستان و اقصي نقاط كشور به همين دليل صورت پذيرفت.

استاد دانشگاه شيراز با مثالي بيان داشت: انقلاب پيامبر عظيم الشان اسلام نيز باعث جدايي خوبها از بدها شد و در حالي كه يك ايراني اواره كه به دنبال حقيقت به بردگي نيز كشيده شده بود مانند سلمان فارسي به پيامبر ايمان ميآورد و مسير سعادت را سريع طي ميكند و به مقامي ميرسد كه پيامبر در شأن او ميفرمايد سلمان منّا اهل البيت ! از طرف ديگر نهضت عظيم پيامبر موجب  آشكار شدن ماهيت اشخاصي مانند ابولهب عموي پيامبر و برادر حضرت حمزه سيد الشهدا ميگردد و كار او به آنجا ميكشد كه سوره اي در مذمت او نازل ميگردد.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با تأكيد بر اينكه همانند نهضت پيامبر همه انسان هاي پاك سرشت دوران ما جذب انقلاب اسلامي ايران شدند، گفت: از عشاير گرفته تا فرماندهان داخل پادگان هاي ارتش شاه در تهران و حتي از گارد جاويدان شاه هر انسان پاك و با وجدان و بيداري وجود داشت جذب امام و انقلاب اسلامي ايران شدند و قشر دانشگاهي نيز به دليل آگاهيهاي گسترده  در اين بين با انگيزه و شور و شعف  بيشتري وارد عرصه انقلاب و ايستادگي در برابر دشمنان رنگ وارنگ آن شد.

وي با اشاره به عملكرد برخي از گروه ها در جريان انقلاب اسلامي ايران گفت: هنوز ده روز از ظهور انقلاب نگذشته بود كه متوجه حضور ضدانقلاب شديم و در گوشه گوشه كشور غائله هاي مختلفي توسط اين اشخاص نامحرم طرح ريزي شد.

يزدان پرست ادامه داد: در اين زمان متوجه شديم ادامه پيروزي و سلامت انقلاب بدون پيروي از رهبري الهي ممكن نبوده و ما را به جايي نمي رساند و دانشجويان در اين راه از همه پيشي گرفتند تا جايي كه خود را فداي انقلاب و فداي حفظ آن كردند.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با اشاره به حضور سازمان مجاهدين و طرفداران آن در دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه تهران گفت: هنوز يادم هست كه يكي از رهبران همين گروهك منافقین در دانشگاه تهران در برابر ديدگان دانشجويان با افتخار اعلام كرد كه ديگر مسلمان نيست و كمونيسم و ماركسيسم را براي خود انتخاب كرده است.

وي با اشاره به وجود ديدگاه هاي مختلف در آن زمان و وجود آزادي بيان براي همه آنها گفت: در آن زمان تنها روزنامه جمهوري اسلامي ايران با صاحب امتيازي شهيد بهشتي از انقلاب به صورت صددرصد حمايت مي كرد اما آنها اعلام مي كردند كه آزادي بيان وجود ندارد و دم از نبودن آزادي بيان مي زدند.

يزدان پرست با بيان اينكه در آن سال ها اين افراد تلاش كردند به روشي كه انقلاب به پيروزي رسيده است انقلاب را نابود كنند، گفت: اين اشخاص به دنبال استفاده كاريكاتوري از انقلاب اسلامي ايران بودند و تلاش مي كردند از اين طريق انقلاب را شكست دهند اما موفق نشدند زيرا ولايت فقيه كه شاخصه اصيل انقلاب بود، در دل و جان مردم و دانشجويان ريشه دوانده بود و نتوانستند به خواسته خود دست يابند.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي در ادامه سخنان خود به مسئله فتح و تسخير لانه جاسوسي توسط دانشجويان پيرو خط امام اشاره و تصريح كرد: امام فرمودند كه بر دانشجويان و طلاب است که حملات خود به منافع آمریکا را گسترش بدهند و آمریکا را مجبور به استرداد شاه نمایند. و هنوز ساعاتي از اظهار نظر امام نگذشته بود كه دانشجويان ايده تسخير لانه جاسوسي را مطرح كردند.

وي ادامه داد: در اين حادثه 150 دانشجوي دختر و 300 دانشجوي پسر طبق برنامه از در و ساختمان سفارت امريكا بالا رفتند و در حالي كه عكس امام را در سينه داشتند با شعار الله اكبر وارد محوطه سفارت امريكا شدند.

يزدان پرست ادامه داد: در اين بين مسئولان سفارت امريكا ساختمان مركزي اين سفارت را كه بيشتر اسناد و مدارك در آن قرار داشت را بستند و بعد از ساعاتي تسليم دانشجويان شدند و اين در حالي بود كه برخي از اسناد و مدارك مهم و حساس را در اين بين از بين برده بودند.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با بيان اينكه از بين اسنادي كه از چشم آنها دور مانده بود و بازسازی سایر اسناد صدها جلد كتاب منتشر شده است، گفت:

اسناد به دست آمده در آن حادثه بيشتر در خصوص وابستگي و انحراف دو دسته جريان جبهه ملي و نهضت آزادي و به طور کلی ملی گرایان بود. بعضی از این افراد تا آن زمان خود را مخالف امپرياليست معرفي مي كردند.

يزدان پرست مسامحه دولت آن زمان یعنی بنی صدر و اطرافیانش که خود از جبهه ملی بودند را باعث فرار بسياري از اين اشخاص وابسته به غرب دانست

او ادامه: نهضت آزادي و جبهه ملي جزو اولين گروهايي بودند كه با احساسات فراوان و حتی تند تر از دانشجویان آمریکا را محکوم  و حتی نهضت ازادی اقدام ما را در آن روز تأييد كردند و تند تر از ما و تند تر از امام خواستار قطع رابطه ایران با آمریکا شد.

وي با بيان اينكه دانشجويان پيرو خط امام كه حدود 450 نفر بودند 33 شهيد را تقديم انقلاب كردند، گفت: شهيد رجب بيگي درست در صبحگاه روزي كه همفكرانش در ميدان جنگ و در عمليات ثامن الائمه اولین عملیات مردمی بزرگ بعد از سقوط بنی صدر حمله خود به صدامیان را شروع کرده بودند در یک شورش مسلحانه خیابانی که توسط منافقین برای حمایت از صدام در تهران انجام شده بود، توسط منافقين به شهادت رسيد.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با بيان خصوصياتي از شهيد رجب بيگي خاطرنشان كرد: شهيد رجب بيگي شخصي اهل قلم و بسيار خوش فكر و اهل شعر واهل طنز پردازی بود و مسائل جامعه و فعالیتهای ضد انقلاب را ظريف و بسيار هنرمندانه به قلم میکشید و راز خباثتهای آنان را برای خواننده میگشود و خیانتهای انان را فاش نیکرد و انان را به تمسخر میگرفت.

يزدان پرست اساتيد و دانشجويان را پيشتاز انقلاب اسلامي ايران دانست و گفت: همين افراد پيروزي انقلاب اسلامي و پيروزي در جنگ تحميلي را رقم زدند و مطمئن هستيم نسل آينده نيز به خوبي با آشنايي با سرنوشت و زندگي و فداکاری و ایثار اشخاصي مانند شهيد رجب بيگي انقلاب را پاس خواهد داشت.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

چه زیبا گفته اند شهدا چراغ راه هدایتند! شهید رجب بیگی ها خود را فدای خط امام می کنند و می روند تا این خط بماند اما عده ای خط امام را فدای خود می کنند و حاضرند این خط برود تا آنان بمانند

چه زیبا گفته اند شهدا چراغ راه هدایتند! شهید رجب بیگی ها خود را فدای خط امام می کنند و می روند تا این خط بماند اما عده ای خط امام را فدای خود می کنند و حاضرند این خط برود تا آنان بمانند.نامه یکی از دانشجویان شهید پیرو خط امام(ره)

چه زیبا گفته اند شهدا چراغ راه هدایتند! شهید رجب بیگی ها خود را فدای خط امام می کنند و می روند تا این خط بماند اما عده ای خط امام را فدای خود می کنند و حاضرند این خط برود تا آنان بمانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *