تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)16) پشیمانان و بازی با آبروی دانشجویان پیرو خط امام / ملاقات عباس عبدی با جاسوس امریکایی باری روزن، نماد پشیمانی و سازشکاری یک جریان سیاسی ، فرهنگی و عقیدتی جستجوگر قدرت

ملاقات عباس عبدی با جاسوس امریکایی باری روزن، نماد پشیمانی و سازشکاری یک جریان سیاسی ، فرهنگی و عقیدتی جستجوگر قدرت

ملاقات عباس عبدی با جاسوس امریکایی باری روزن، نماد پشیمانی و سازشکاری یک جریان سیاسی ، فرهنگی و عقیدتی جستجوگر قدرت

ملاقات عباس عبدی با جاسوس امریکایی باری روزن، نماد پشیمانی و سازشکاری یک جریان سیاسی ، فرهنگی و عقیدتی جستجوگر قدرت
ملاقات عباس عبدی با جاسوس امریکایی باری روزن، نماد پشیمانی و سازشکاری یک جریان سیاسی ، فرهنگی و عقیدتی جستجوگر قدرت

عباس عبدی به همراه تنی چند از وابستگان به حلقه کیان همچون رضا رئیس طوسی، ابراهیم یزدی و عزت الله سحابی به قصد ملاقات با باری روزن به فرانسه عزیمت کرد. این ملاقات که به دعوت شخصی به نام اریک رولو سهامدار نشریه لوموند و از روزنامه نگاران متمایل به رژیم صهیونیستی صورت گرفته بود سرانجام با…

بولتن نیوز: از دیدگاه حزب مشارکت سیاست های جمهوری اسلامی در قبال امریکا نیاز به تجدید نظر کلی دارد. چرا که سیاست خارجی از دید مشارکتی ها نسبی است و از تحولات جهانی تبعیت می کند. آنان در بحث رابطه با امریکا به این معترض هستند که چرا این مساله به یک خط قرمز تبدیل گشته است.

یکی از اقدامات سوال برانگیز مشارکتی ها برای هموار سازی مسیر رابطه با امریکا ملاقات عباس عبدی با باری روزن وابسته مطبوعاتی لانه جاسوسی امریکا در مردادماه 1377 بود که در فرانسه انجام شد. عباس عبدی در مرداد77 به همراه تنی چند از وابستگان به حلقه کیان همچون رضا رئیس طوسی، ابراهیم یزدی و عزت الله سحابی به قصد ملاقات با باری روزن به فرانسه عزیمت کرد. این ملاقات که به دعوت شخصی به نام اریک رولو سهامدار نشریه لوموند و از روزنامه نگاران متمایل به رژیم صهیونیستی صورت گرفته بود سرانجام با هماهنگی علیخانی دلال سیاسی در هتلی متعلق به همسر اریک رولو میسر گردید. عبدی و مشارکتی ها در واکنش به انتشار این خبر که موجی از تنفر و انزجار مردم را نسبت به وی و حزب مشارکت برانگیخته بود سعی کردند تا این ملاقات را بسیار ساده و کم اهمیت جلوه دهند. اما حضور مقامات بلند پایه ایالات متحده در آن ملاقات همچون معاون وزیر امورخارجه امریکا و سفیر ایالات متحده در فرانسه رسوایی بزرگی را برای مشارکتی ها پدیدار ساخت.

عباس عبدی در بخشی از دفاعیه خود در خصوص شرکت در کنفرانس قبرس (خرداد78) و ملاقات با جاسوس امریکایی در فرانسه تصریح می کند: «در هر دو مورد یعنی شرکت در کنفرانس قبرس و مناظره با گروگان امریکایی باید بپذیرم که ضروری بوده است به انگیزه ها و نیز آثاری که این گونه کنفرانس ها در مرزبندی نیروهای داخل و بیرون حاکمیت دارند و توجه بیشتری صورت می گرفت. به علاوه در خصوص مناظره در مقر یونسکو از آنجا که احتمال تاثیرگذاری در سیاستهای کلان خارجی کشور متصور بوده لازم بود که موافقت مقامات برای انجام چنین کاری اخذ شود و اگر هم انگیزه های پشت پرده ای در جریان اقدامات بوده است از آن بی اطلاع هستم».

حضور عباس عبدی در نشست های مذکور و دیدار با گروگان لانه جاسوسی در تهران تا مدتی به خوراک تبلیغاتی رسانه های غربی تبدیل شده بود چرا که وی از فعالان تسخیر لانه جاسوسی امریکا به شمار می رفت و به همین جهت تغییر نگاه وی نسبت به امریکا و عطش او برای ملاقات با مقامات امریکایی می توانست به معنای ندامت و عذرخواهی ایرانیان از تسخیر سفارت امریکایی تلقی گردد و این نکته ای بود که برای امثال عباس عبدی مخفی و غیر قابل درک می باشد.

رضا رئیس طوسی از عناصر موسوم به ملی ـ مذهبی ها در خصوص پیش بینی این بحران می گوید: «وقتی عبدی این موضوع را در محفل کیان مطرح کرد و من برخلاف سایرین که مساله گروگانگیری را مساله مرده و فراموش شده تلقی می کردند گفتم که این مساله هنوز برای  امریکایی ها زنده است و اگر آقای عبدی نتواند پاسخ جدی و قاطع برای آن بیابد شرکت وی در این گفتگو به ضرر ایران تمام می شود.»

افزون بر بهره برداری هایی که امریکا از ملاقات عباس عبدی کردند در داخل کشور نیز عبدی زمینه را برای ارتباط رسمی و غیر رسمی عناصر داخلی یا خارج از کشور هموار کرد. وی در اعترافاتش به این مساله اذعان می کند: «… گفتگو کردن با مدعوین دیگر کشورها از جمله امریکایی ها (در کنفرانسها) به تسهیل یا عادی سازی روابط دو کشور منجر شده است و طبعا چنین سیاستی مصوب نظام نبوده است و لذا نمی بایست در آن شرکت جسته می شد»

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

ملاقاتی که موجب سرازیر شدن اتهام پشیمانی به سوی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام گردید.

ابراهیم اصغر زاده: تسخیر 48 ساعته سفارت آمریکا هدف اصلی بود.( لانه جاسوسی بی لانه جاسوسی!)

اصغر زاده: تسخیر 48 ساعته سفارت آمریکا هدف اصلی بود 13/08/1392 تهران – ابراهیم اصغرزاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *