تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)16) پشیمانان و بازی با آبروی دانشجویان پیرو خط امام / بررسی دلایل پشیمانان از انقلاب دوم و پشیمانان تسخیر لانه جاسوسی با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری

بررسی دلایل پشیمانان از انقلاب دوم و پشیمانان تسخیر لانه جاسوسی با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری

بررسي دلايل پشيمانان از انقلاب دوم و پشیمانان  تسخیر لانه جاسوسی با تكيه بر سخنان مقام معظم رهبري

بررسي دلايل پشيمانان از انقلاب دوم و پشیمانان  تسخیر لانه جاسوسی با تكيه بر سخنان مقام معظم رهبري
بررسي دلايل پشيمانان از انقلاب دوم و پشیمانان تسخیر لانه جاسوسی با تكيه بر سخنان مقام معظم رهبري

خبرگزاري فارس: اگر افرادي از آن دانشجويان، امروز از كار ديروز خود پشيمان هستند، اين به آن معنا نخواهد بود كه آن كار اشتباه بوده است.انسان موجودي است كه روزي در مسير صحيح حركت مي‌كند و ممكن است روزي ديگر به دليل دنياگرايي، هوي و هوس‌ها و عافيت‌طلبي در مسير ديگري به حركت درآيد.

* در ميان مردم آمريكاي لاتين ضرب‌المثلي است كه مي‌گويند: «در كشوري كودتا نمي‌شود كه آمريكا سفارت نداشته باشد.» اين ضرب‌المثل بازگو كننده رفتار سفارتخانه‌هاي آمريكا در يك دوره‌اي در كشورهاي آمريكاي لاتين است. در واقع آمريكايي‌ها همواره در كشورهاي غيرهمسو، از سفارتخانه خود به عنوان مركز توطئه و برنامه‌ريزي عليه رژيم حاكم بر آن كشورها استفاده كرده‌اند.

*رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي «مد ظله العالي» در آستانه سالروز سيزده آبان (روز ملي مبارزه با استكبار جهاني)، در جمع هزاران نفر از دانش‌آموزان،‌ دانشجويان و مسئولان تشكل‌هاي دانشجويي، با تشريح علل دشمني‌هاي آمريكا نسبت به انقلاب و جمهوري اسلامي ايران، اقدام دانشجويان مسلمان پيرو خط امام در تسخير لانه جاسوسي را يك كار بسيار بزرگ دانسته كه موجب فرو ريختن هيمنه‌ي سلطه و استبكار آمريكايي در ايران و جهان گرديد. معظم له در اين ديدار، از اينكه برخي از جوانان آن روز، كه خود در تسخير لانه‌ي جاسوسي نقش داشتند، اكنون از كار خود اظهار ندامت و پشيماني مي‌كنند به شدت اظهار تأسف كرده و فرمودند: «دانشجويان ما اين حركت بزرگ را انجام دادند. آمريكائي‌ها هنوز دل پري خودشان را نسبت به اين حركت پنهان نمي‌كنند. متأسفانه در داخل كشور هم يك عده آدم‌هاي پشيمان، آدم‌هاي خسته، آدم‌هاي هوسي (كه با هوس، حركتي را انجام مي‌دهند، بعد به دنبال زندگي راحت خودشان كه مي‌گردند، هوس‌هايشان عوض مي‌شود.)، از بين همان جوان‌هاي آن روز، آن كار را تخطئه كردند و تخطئه مي‌كنند! اما بدانيد، كار بسيار بزرگي بود. همان طور كه امام فرمودند«از انقلاب اول بزرگتر بود؛ چون فرو ريختن سلطه‌اي آمريكايي و استكبار آمريكايي در ايران و جهان بود.»

در اين راستا دو نكته مهم و اساسي قابل توجه است.

**نكته اول: اهميت انقلاب دوم

حضرت امام خميني (ره) از اقدام دانشجويان مسلمان پيرو خط امام براي تسخير لانه جاسوسي آمريكا حمايت جدي به عمل آورده و از اين حركت، با عنوان انقلاب دوم و حتي انقلابي بزرگتر از انقلاب اول ياد كردند. نامگذاري اين اقدام از سوي امام (ره) با عنوان انقلاب، نشان دهنده عظمت اين كار در آن دوران و پيامدهاي بسيار مثبت و ارزشمند آن در درازمدت از منظر حضرت امام (ره) مي‌باشد. تسخير لانه جاسوسي دو دستاورد ارزشمند داشت.

*الف- بيمه كردن انقلاب اسلامي

آمريكا بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، سفارت خود در تهران را به مركز توطئه و جاسوسي عليه انقلاب و جمهوري اسلامي ايران تبديل كرد. اگر سفارت تبديل شده به لانه جاسوسي تسخير نمي‌شد، ملت ايران نسبت به عمق توطئه‌ها، شيطنت‌ها و دسيسه‌هاي آمريكا و عوامل داخلي آن شناخت كامل پيدا نمي‌كرد و چه بسا آمريكايي‌ها در همان سال‌هاي اول انقلاب موفق مي‌شدند خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري را به جمهوري اسلامي ايران وارد سازند. با تسخير لانه جاسوسي، كانون توطئه متلاشي شد، توطئه‌ها خنثي و عوامل مرتبط و همسو با دشمنان انقلاب اسلامي شناسايي و با قهر انقلابي ملت ايران منزوي شدند. در ميان مردم آمريكاي لاتين ضرب‌المثلي است كه مي‌گويند: «در كشوري كودتا نمي‌شود كه آمريكا سفارت نداشته باشد.» اين ضرب‌المثل بازگو كننده رفتار سفارتخانه‌هاي آمريكا در يك دوره‌اي در كشورهاي آمريكاي لاتين است. در واقع آمريكايي‌ها همواره در كشورهاي غيرهمسو، از سفارتخانه خود به عنوان مركز توطئه و برنامه‌ريزي عليه رژيم حاكم بر آن كشورها استفاده كرده‌اند.

آمريكايي‌ها با پيروزي انقلاب اسلامي، ضربه محكمي خوردند و مهمترين پايگاه استراتژيك در خاورميانه را از دست دادند. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، آمريكايي‌ها مصمم بودند و سياست آنان بر اين تعلق گرفت كه تمامي اقدامات لازم براي شكست انقلاب اسلامي، ساقط كردن جمهوري اسلامي و به قدرت رساندن نيروهاي همسو با خود را به عمل آوردند. سفارتخانه آمريكا در تهران، به مركز فرماندهي آنان براي چنين اقدامات و برنامه‌هايي تبديل شده بود. به همين خاطر بود كه اقدام انقلابي دانشجويان، نه تنها مورد سرزنش و نكوهش حضرت امام (ره) قرار نگرفت، بلكه ايشان اقدام دانشجويان را انقلابي بزرگتر از انقلاب اول دانسته و مورد حمايت قرار دادند. در واقع با انقلاب دوم، انقلاب اول در برابر همه توطئه‌هاي دشمنان بيمه گرديد و تا به امروز تمامي سياستها و اقدامات آمريكايي‌ها در قبال انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي ايران به دليل هوشياري مردم خنثي و با شكست مواجه شده است.

*ب- جهاني شدن انقلاب اسلامي

اگرچه انقلاب اسلامي از سوي ملت ايران و در قلمرو جغرافيايي كشورمان شكل گرفت و به پيروزي رسيد، لكن اين انقلاب به دليل ديني و الهي بودن آن، داراي آرمان‌هاي جهاني براي نوع بشر و تمامي انسانها بود. تجديد حيات اسلام، اجراي احكام نوراني خداوند، تحقق حاكميت‌ الله، وحدت امت اسلامي، حمايت از محرومان و مستضعفان و مبارزه با ظلم و ستم، اموري نيست كه به مرزهاي جغرافيايي ايران محدود شود. انقلاب اسلامي، براي تحقق آرمان‌هايش بايد جهاني مي‌شد.

حضرت امام (ره) بر اين اعتقاد بودند كه آمريكا دشمن اسلام، بشريت، عدالت‌خواهي و آزاديخواهي بوده و اگر با او مبارزه نشود، و عرصه بر سردمداران كاخ سفيد تنگ نگردد، آمريكايي‌ها تا شكست كامل مسلمين و تسلط بر كل جهان و به ويژه جهان اسلام از پاي نخواهند نشست. بنيانگذار جمهوري اسلامي با شناخت دقيقي كه از غرب داشتند، خطر غرب براي شرق اسلامي را جدي ارزيابي كرده و معتقد بودند كه ملت مسلمان ايران پس از ساقط كردن رژيم پهلوي در ايران، بايد مبارزه را تا رهايي كامل مسلمانان، آزاديخواهان و حق‌طلبان عالم از چنگال نظام سلطه غربي ادامه دهد. حضرت امام (ره)،‌ آمريكا را به عنوان شيطان بزرگ، نماد نظام سلطه و نظام سرمايه‌داري غربي و عامل همه بدبختي‌هاي بشر در عصر حاضر مي‌دانستند. در ديدگاه رهبر كبير انقلاب اسلامي، نظام سرمايه‌داري غرب نماينده يك تفكر و انديشه برتري‌جو در غرب نسبت به شرق است و اگر با آنان مبارزه نشود، سياست آنان تسلط كامل بر شرق و جهان اسلام مي‌باشد.

اساساً دوران استعمار در قرن نوزده و بيست بر اساس چنين تفكر و انديشه‌اي شكل گرفت. خلق و خوي استكباري آمريكايي‌ها و نظريه‌ نظم نوين آنان با هدف سلطه بر جهان ريشه در همين نوع نگرش آنان به عالم و انسان‌ها دارد. تفكر و انديشه‌اي كه از قرن پانزدهم ميلادي شكل گرفت و افرادي چون فرانسيس بيكن، دكارت وكانت از بنيانگذاران آن بودند. كانت به عنوان فيلسوف بزرگ قرن هيجدهم و خداي مدرنيسم در اواخر عمرش طي مقاله‌اي بسيار مهم مي‌نويسد: «بشر دو نوع است: بشرمهجور و بشر بالغ، بشر مهجور آن است كه به جز عقل شخصي خود، به چيز ديگري متكي باشد. اگر بشر در تفكر و انديشه، به امري جز خودش اتكا كرد، مهجور است و نياز به قيم دارد. مثل: بچه، صغير و سفيه. اكنون ما اروپايي‌هاي قرن هجدهم، بالغ هستيم و ديگران مهجوراند و نياز به قيم و سرپرست دارند.»

همين نوع تفكر و نگرش بود كه غربي‌ها را به سمت سلطه بر ديگران سوق داد و آن چنان خلق و خوي استكباري و برتري‌طلبي را در سردمداران قدرت‌هاي غربي نهادينه ساخت كه بعد از جنگ جهاني اول و هنگام تأسيس جامعه ملل، ژنرال دوگل رئيس‌جمهور فرانسه مي‌گويد: «جامعه ملل تأسيس شود تا ما غربي‌ها نزد كشورهاي جهان سوم بنشينيم! آنان سخن بگويند و ما نيز با آنان هم سخن شويم! ما و آنان يك رأي و يك فكر داشته باشيم؟ اين شيوه‌اي برخلاف عدالت است. عدالت آن است كه ما، سخن بگوئيم و آنان بايد گوش فرا دهند و آنها را قبول كنند! زيرا ميان ما و آنان تفاوت بسيار است.»

آمريكايي ها اكنون با همين نگرش خود را رهبر غربي جهان مي‌دانند و معتقدند ديگران بايد از آنان تبعيت نمايند. حضرت امام خميني (ره)، در واقع باطن غرب و ريشه‌هاي اين خلق و خوي استكباري در آمريكا به عنوان نماد سلطه غربي را شناخته بود و بر اساس همين شناخت بود كه به راهبرد مبارزه همه‌جانبه با آمريكا تا پيروزي نهايي اعتقاد داشت و در چارچوب همين راهبرد بود كه از تسخير لانه جاسوسي با عنوان انقلاب دوم ياد كرد.

حضرت امام (ره) بر اين باور بود كه با اين حركت دانشجويان،‌ ملت ايران وارد عرصه جديد مبارزات خود شده و از اين رهگذر انقلاب اسلامي جهاني مي‌گردد. امروز آثار اين جهاني شدن انقلاب اسلامي قابل مشاهده و مطالعه است. اكنون بيش از هر زمان ديگر صداي درهم شكسته شدن استخوان‌هاي نظام سلطه به گوش مي‌رسد و شرايط كنوني آمريكا در خاورميانه نشان مي‌دهد كه اين قدرت شيطاني در حال افول است و اين وضعيت را بايد از نتايج انقلاب دوم دانست.

ديدگاه و راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامي نسبت به موضوع تسخير لانه جاسوسي و مبارزه با آمريكا، همان ديدگاه و راهبرد حضرت امام (ره) است و در واقع معظم له تداوم بخش انديشه و راه امام (ره) در اين موضوع مي‌باشند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

ملاقاتی که موجب سرازیر شدن اتهام پشیمانی به سوی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام گردید.

ابراهیم اصغر زاده: تسخیر 48 ساعته سفارت آمریکا هدف اصلی بود.( لانه جاسوسی بی لانه جاسوسی!)

اصغر زاده: تسخیر 48 ساعته سفارت آمریکا هدف اصلی بود 13/08/1392 تهران – ابراهیم اصغرزاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *