تیتر خبرها

گوشه ای از پیام امام (ره)و خلاصه ی ماجرای حمله به زوّار خانه خدا در راهپیمایی برائت از مشرکین سال 1366

گوشه ای از پیام امام  (ره)و خلاصه ی ماجرای حمله به زوّار خانه خدا در راهپیمایی برائت از مشرکین سال 1366

گوشه ای از پیام امام  (ره)و خلاصه ی ماجرای حمله به زوّار خانه خدا در راهپیمایی برائت از مشرکین سال 1366
گوشه ای از پیام امام (ره)و خلاصه ی ماجرای حمله به زوّار خانه خدا در راهپیمایی برائت از مشرکین سال 1366

جمعه ی خونین زائران مكّه

6 ذی الحجه – 1407

بَرَاءَةٌ مِنَ اللهِ وَ رَسُولِهِ اِلَی الَّذِینَ عاهَدتُم مِنَ المُشرِكینَ (توبه – 1)

بیزاری از جانب خدا و پیامبرش به سوی آنان كه با مشركین پیمان بستند

تلاش دانشمندان اسلامی همواره این بوده است كه جامعه به سوی اجرای درست و كامل عبادات اسلامی رهنمون شود. از جمله این عبادات اعلام برائت از مشركان در موسم حج است این موضع گیری معنوی جهان اسلام در برابر نظام سلطه و شیاطین شرق و غرب، اساسی ترین اصل سیاست خارجی امت اسلامی را در برابر كفار و مشركان و منافقان تشكیل می دهد كه نمایندگان واقعی امت اسلامی یعنی همان حجاج و زائران خانه خدا در سراسر جهان اسلام آن را به گوش سران مستكبر خصوصا آمریكا می رسانند، مسلمین همواره با كارشكنی دشمنان خصوصا حكومتهای به ظاهر اسلامی اما در باطن ستیزه جو با اسلام روبرو بوده اند و حج بیش از سایر عبادات در معرض توطئه ها و دسیسه های عوامل سلطه جو قرار گرفته است. از جمله این توطئه ها فاجعه جمعه 6 ذی حجه 1407 ه. ق. است كه ضمن آن حضرت امام خمینی(ره) پیامی درخصوص شهدای بیت الله الحرام بیان فرموده اند كه به فرازهایی از آن اشاره می كنیم:

گوشه ای از پیام امام  (ره)«زائران شریف ایرانی امسال پیام انقلاب و برائت خود را به جهان و به امت اسلام ابلاغ نمودند و با تقدیم شهدای بزرگ به پیشگاه مقدس حق از سازندگان و بانیان سیاست نه شرقی و نه غربی كعبه خداوند گشتند…

ملت بزرگ ایران نیز با تجلیل گسترده خود از شهدای و شركت میلیونی خود در راه پیمایی و اعلان برائت از كفر به وظیفه انقلابی و الهی خود عمل نموده اند كه در اینجا لازم است از حضور گسترده آنان و همه اقشار و خواهران و برادران تشكر كنم…

اكنون نوبت زائران دیگر كشورها و خصوصا علما و روشنفكران و گویندگان است كه پیام مظلومیت ما را به جهان ابلاغ كنند. ان شاء الله زائران محترم ایرانی با گام های محكم و دلی آرام و قلبی سرشار از رضا و لبی خندان، شادی پیروزی خون بر شمشیر و شهادت در كنار خانه خدا را جشن بگیرند و افرادی كه به مدینه منوره مشرف می شوند سلام شهیدان به خون خفته كعبه و مجروحین خانه امن را به رسول خدا و ائمه هدی علیهم السلام ابلاغ كنند و این توفیق بزرگ را به محضرشان تبریك بگویند و به راه خود با صلابت و اطمینان ادامه بدهند.

از اینكه خداوند هدیه ها و قربانیان هاجر وار و اسماعیل گونه این ملت بزرگ را در كنار خانه خود پذیرفته است سپاسگزار و شاكر باشند كه ان شاء الله خداوند شهدای بزرگ ما را با شهدای صدر اسلام محشور و به بازماندگان آنان صبر و اجر و به مصدومین و مجروحان شفا عنایت فرماید و شر متجاوزان را به خودشان بازگرداند و آنان را به عقوبت خود كیفر دهد.

از خداوند مسئلت می كنم كه در این زمان كه همه كفر و همه شرك دست به دست هم داده اند و تصمیم و عزم خود را برای شكست امت اسلامی جزم كرده اند و همه ضربه ها را علیه ما به كار گرفته اند ما را در حصار محكم خود و در لوای مرحمت و لطف خود حفاظت فرماید.»

خلاصه ی ماجرای حمله به زوّار خانه خداراه پیمایی زائران ایرانی بیت الله الحرام پس از آن كه به محاصره كامل از سوی نیروهای ویژه در آمد با حمله پلیس عربستان سعودی به خاك و خون كشیده شد. خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به نظارت شدید دولت عربستان بر اخبار ارسالی از آن كشور، در گزارش كوتاهی از این واقعه نوشت: «گزارش های رسیده از مكه مكرمه حاكی است راه پیمایی «اعلام برائت از مشركین» با حمله پلیس سعودی مواجه شد و گروهی از زائران به شهادت رسیده و یا زخمی شده اند. یك گزارش موثق از «جده» حاكی است شمار شهدای حمله وحشیانه پلیس سعودی به زائرین بیت الله الحرام، در اخرین ساعات امروز 41 تن می باشد. همچنین گروه زیادی از زائرین مجروح ایرانی در بیمارستان های مكه و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بستری شده اند.

گزارش های رسانه های جمعی، به ویژه خبرنگاران اعزامی خبرگزاری جمهوری اسلامی و مصاحبه های زائرانی كه در فاجعه جمعه خونین حضور داشتند، گوشه دیگری از این جنایت هولناك را كه در آن چهارصد تن به شهادت رسیدند، برای جهانیان آشكار كردند. خبرگزاری جمهوری اسلامی در مورد چگونگی آغاز فاجعه نوشت: «حمله نیروهای عربستان به تظاهركنندگان، پس از هجوم تعدادی از مزدوران مصری و عراقی در یك برنامه حساب شده به صفوف تظاهر كنندگان در نزدیك بیت الله الحرام، آغاز شد. این عوامل پس از به آتش كشیدن چندین دستگاه اتومبیل، زمینه را برای حضور و سركوب راه پیمایان توسط نیروهای تا دندان مسلح سعودی، آماده كردند.» گزارش خبرنگار اعزامی صدا و سیما نیز حاكی است: «مأموران امنیتی سعودی در حالی كه از دو طرف خیابان مسیر راه پیمایی حجاج بیت الله الحرام را در محاصره كامل داشتند، با گازهای خفه كننده و تیراندازی های مستقیم، به زائران حمله كردند كه در اولین لحظات این حمله تعداد بسیاری از زنان در اثر خفگی و جمعی دیگر در اثر اصابت گلوله به شهات رسیدند… پس از این واقعه هولناك، وقتی آمبولانس ها و امدادگران ایرانی برای كمك به مجروحین و جمع آوری شهدا به خیابان ها آمدند، پلیس سعودی تعدادی از امدادگران را نیز به شهادت رساند. بسیاری از مجروحین به بیمارستان های سعودی منتقل شده اند ولی پلیس از عیادت مجروحین ممانعت نموده و از تحویل اجساد مطهر شهدا خودداری می كند.»

حجت الاسلام والمسلمین كروبی سرپرست حجاج  ایرانی در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به موافقت قبلی مقام های عربستان با برگزاری راه پیمایی «برائت از مشركین»، درباره برنامه های از پیش طراحی شده این كشور برای حمله به صفوف راه پیمایان گفت: « راه پیمایی كه شروع شد، یك مقدار جلو رفتیم، دقیقاً معلوم شد كه برنامه تنظیم شده ای برای برخورد با حجاج ریخته شده است: اولاً بسیاری از راه های را بسته بوند. ثانیاً پلیس ها بدون اونیفورم نظامی و مأمورین به صورتی هماهنگ با داشتن وسایل فراوان گمارده شده بودند و سنگ و چوب و شیشه های از قبل آماده شده را مثل باران بر روی جمعیت می ریختند. مردم هم بدون این كه عكس العملی نشان بدهند فقط تكبیر می گفتند. در كنار این سنگ و چوب ها كه مأمورین فرو می ریختند، پلیس هم با باتوم به راه پیمایان حمله كرد. پس از شروع تیراندازی، مردم ما قصد مقاومت نداشتند و دستور هم بود كه مقاومت نكنند. جمعیت هم به خاطر این كه مردم عادی و زن ها در فشار قرار نگیرند، شروع به عقب نشینی كردند. این عقب نشینی  باز یك روزنه نجاتی بود، ولی سعودی ها راه های پشت سر را هم به شدت بسته بودند و با ضرب و شتم، فشار می آوردند و بدین گونه از سمت جلو كه به حرم ختم می شد و همچنین از عقب كه به سمت بعثه منتهی بود، جمعیت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و به نظر من تلفات در سمت جلو و عقب صف راه پیمایان خیلی زیاد بود.»

سرپرست حجاج ایرانی در یك جمع بندی از وقایع قتل عام زائران خانه خدا به دست مأمورین امنیتی سعودی، گفت: «اولاً باید گفت، راه پیمایی همانند راه پیمایی سال گذشته آرام شروع شد و قطعاً اگر عربستان تهاجم را شروع نكرده بود، هیچ حادثه ای رخ نمی داد. ثانیاً عربستان این برنامه را حساب شده شروع كرد و حتی نظرش متفرق كردن جمعیت هم نبود برای این كه اگر می خواست متفرق كند، آب می پاشید، تیراندازی هوایی می كرد و یا عده ای را از جلو می زد و راه گریز برای جمعیت می گذاشت، اما جمعیت مورد تهاجم به هر طرف كه می خواستند فرار كنند، می دیدند از آن جا هم محاصره شده اند و مأمورین سعودی آنها را می زنند. وبدین  ترتیب بود كه زائران وحجاج بیت الله الحرام در حرم امن الهی این چنین به خاك وخون كشیده شدند وفریاد مظلومیت شیعیان را به گوش جهانیان رساندندرو حشان شاد وراهشان پر رهرو باد

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

کشتار حجاج ایرانی و غیر ایرانی در 6 ذیحجة الحرام 1366 در راهپیمایی برائت از مشرکین لکه ننگی بر دامان آل سعود که با آب زمزم هم شسته نمی‌شود

کشتار حجاج ایرانی و غیر ایرانی در 6 ذیحجة الحرام 1366 در راهپیمایی برائت از مشرکین لکه ننگی بر دامان آل سعود که با آب زمزم هم شسته نمی‌شود

نظامیان از یک طرف و مزدوران دیگر نیز از بالای پله‌ها و ساختمان‌ها، سنگ و آجر و شیشه و بلوک سیمانی بر سر و روی مردم می‌ریختند. پس از آن شلیک گازهای سمی و خفه کننده شروع شد و بدنبال آن رگبار گلوله‌ها به قصد کشتن و نه متفرق کردن راهپیمایان برائت از مشرکین سرازیر شد و پیکرهای پاک انسانهایی که جرمشان اعلام برائت و بیزاری از امریکا و اسرائیل و ایادی ناپاکشان بود، درخاک و خون غلتیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *