تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)3) خاطرات و مصاحبه های دانشجویان پیرو خط امام / 2)3)4) مصاحبه های دانشجویان پیرو خط امام / دكتر رضا سيف الهي از اعضای شورای مرکزی دانشجویان خط امام گفت: آمريكا در واقعه طبس هم شكست نظامي خورد و هم شكست سياسي. در اين واقعه ابهت ابرقدرتي آمريكا درهم شكست.

دكتر رضا سيف الهي از اعضای شورای مرکزی دانشجویان خط امام گفت: آمريكا در واقعه طبس هم شكست نظامي خورد و هم شكست سياسي. در اين واقعه ابهت ابرقدرتي آمريكا درهم شكست.

 دكتر رضا سيف الهي از اعضای شورای مرکزی دانشجویان خط امام گفت: آمريكا در واقعه طبس هم شكست نظامي خورد و هم شكست سياسي. در اين واقعه ابهت ابرقدرتي آمريكا درهم شكست.

 

 رضا سیف اللهی از دانشجویان پیرو خط امام
رضا سیف اللهی از دانشجویان پیرو خط امام

تاريخ  :  1390/02/05

 

 

 وي ادامه داد: به هر حال آمريكا مجبور شد به بهانه مريضي شاه وي را پناه دهد در حالي كه مريضي شاه مربوط به آن زمان نبود بلكه وي از پيش دچار بيماري بود. اما آمريكا نمي توانست به طور آشكار اين كار را بكند و غافل از اينكه پناه دادن به شاه دست نشانده خود، پنهان نمي ماند، وي را در بيمارستاني بستري كرد. و چند ساعت بعد هم طي اعلاميه آن را اعلام كرد

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مجمع تشخيص مصلحت نظام، دكتر رضا سيف الهي، معاون دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام كه در برنامه «صبح به خير ايران» شبكه اول سيما شركت كرده بود، با اشاره به سالروز واقعه طبس گفت: بنده كه در اقدام انقلابي دانشجويان پيرو خط امام (ره) در تسخير لانه جاسوسي آمريكا حضور داشتم حادثه و شكست آمريكا در طبس را از زبان خبرنگاران خارجي شنيديم.

 

وي ادامه داد: در لانه جاسوسي آمريكا همراه ساير دوستان و دانشجويان حضور داشتيم كه صبح روز حادثه خبرنگاران خارجي به لانه جاسوسي مراجعه كردند و با سئوالات خود تحليل ما را درباره آن حادثه و شكست آمريكا جويا مي شدند كه از سئوالات آنها دريافتيم آمريكا براي آزادسازي گروگانهاي خود در ايران اقدام نظامي كرده و با شكست جدي مواجه شده است.

 

سيف الهي در ادامه به خصومت هاي آمريكا عليه مردم كشورمان اشاره كرد و با بيان اينكه هيأت حاكمه وقت آمريكا علي رغم اختلاف شديد و مستأصل بودن بالاخره شاه مخلوع ايران پناه داد. گفت: شاه ملعون ايران با كودتاي مشترك آمريكا و انگليس در ايران روي كار آمد و در مدت حكومت خود نوكري آنها را كرد. اما آنها بعد از فرار شاه از ايران بر اثر اختلاف دروني و ترس از افكار عمومي ايران وي و خاندان او را آواره كشورها كردند كه در خاطرات همسر شاه در كتاب منتشره ذكر شده است.

 

وي ادامه داد: به هر حال آمريكا مجبور شد به بهانه مريضي شاه وي را پناه دهد در حالي كه مريضي شاه مربوط به آن زمان نبود بلكه وي از پيش دچار بيماري بود. اما آمريكا نمي توانست به طور آشكار اين كار را بكند و غافل از اينكه پناه دادن به شاه دست نشانده خود، پنهان نمي ماند، وي را در بيمارستاني بستري كرد. و چند ساعت بعد هم طي اعلاميه آن را اعلام كرد.

 

سيف الهي به استيصال آمريكا در پناه دادن به شاه اشاره كرد و گفت: هيأت حاكمه وقت آمريكا از غليان و شدت گرفتن احساسات ضدآمريكايي مردم ايران به شدت واهمه داشت، لذا تا مجبور نشد به شاه پناه نداد و آنهم به بهانه مريضي و درمان شاه انجام گرفت.

 

اين كارشناس مسايل استراتژيك گفت: آمريكا چند ساعت پس از شكست نظامي در عمليات طبس اطلاعيه اي صادر كرد و شكست در آن را پذيرفت و به صراحت اعلام كرد كه اين عمليات براي آزادسازي گروگانهايش در ايران انجام گرفته است.

 

وي تصريح كرد: عمليات طبس يك عمليات حساب شده، برنامه ريزي شده و دقيق بود و براي آن آمريكا از نيروهاي نظامي «دلتا» كه زبده ترين نيروهاي ارتش آمريكا به حساب مي آمدند استفاده كرد. حتي در بين نيروهاي دلتا دست به انتخاب مي زند و 97 نفر از زبده ترين آنها كه در عمليات هاي گوناگون مانند جنگ ويتنام موفق بودند را انتخاب مي كند.

 

سيف اللهي ادامه داد: عمليات طبس بسيار طراحي قوي داشت و قرار بوده نيروها به پايگاهي در مصر منتقل شوند كه انورسادات نيز قول مساعد و هرگونه همكاري با آمريكا را داده بوده است. و از مصر پايگاه نظامي آمريكا در كشور عمان منتقل و از آنجا با شش فروند C130 و هشت هليكوپتر عازم طبس شوند. اين هواپيماها و هليكوپترها تمام تجهيزات مورد نياز اين عمليات را داشته اند.

 

وي در تشريح عمليات طبس ادامه داد : اين تعداد هواپيما و هليكوپتر از مرز چابهار و از ارتفاع پايين كه در ديد رادارهاي ايران نباشد وارد كشورمان شده و قصد داشته اند در فرودگاه طبس كه از پيش توسط خود آمريكايي ها براي استفاده اين گونه مواردي ساخته شده بود و به آنها به تمام خصوصيت ها آن واقف بوده اند فرود بيايند اما دو فروند هليكوپتر آنها دچار نقص فني شده به ناو هواپيمابر آمريكا در درياي عمان باز مي گردد. سايرين هم با 45 دقيقه تأخير در طبس بر زمين مي نشينند. سپس اولين شك وارد شده به آمريكا در اين عمليات نظامي، خراب شدن دو فروند هليكوپتر و دومين شك تأخير در رسيدن به منطقه طبس است.

 

وي درباره سومين شك وارد شده به نيروي نظامي آمريكا گفت: قرار بوده اين علميات به صورت پنهاني و مخفيانه انجام گيرد كه در غير اين صورت ايران برخورد قاطعي با آن مي كرد. مطلع شدن ايران از اين عمليات نظامي شك سوم به نيروي عملياتي آمريكا بوده است كه هيچ كدام توسط ايران انجام نمي گيرد.

 

سيف الهي افزود: آمادگي لازم در نيروهاي نفوذي آمريكا درايران وجود داشته است تا به محض لزوم وارد كار شده و همكاري لازم را انجام دهند. قرار بوده كه هليكوپترهاي در اطراف لانه جاسوسي آمريكا در تهران فرود بيايند و با همكاري نيروهاي ياد شده در تهران به محل نگهداري گروگانها كه همان لانه جاسوسي بود حمله ور شده آنها را به همراه تني چند از دانشجويان تسخير كننده با خود به ورزشگاه شيرودي كه محل استقرار هليكوپتر بوده است ، ببرند و از آنجا به فرودگاه علي آباد قم منتقل و از آنجا با هواپيماهاي C130 از ايران خارج شوند.

 

وي تأكيد كرد: اين عمليات بسيار دقيق و برنامه ريزي شده بوده است حتي مسير ورود با مسير خروج تفاوت داشته است.

 

سيف الهي ادامه داد: آمريكا تا آن وقت با شكست روبه رو نشده بود اين بار با نمايان شدن قدرت اعتقادي و ايماني ملت ايران با شكست مواجه شد.

 

وي گفت: هواپيمايي كه قرار بوده نقش اصلي عمليات را به انجام برساند در حين سوخت گيري با يك فروند هواپيما دچار طوفان شن در طبس شده و آتش مي گيرد. كه مي توان گفت با اين حادثه طومار عمليات درهم مي پيچد و عمليات شكست خورده اعلام مي شود. و بقيه افراد با دست پاچگي با يك فروند C130 خاك ايران را ترك مي كنند و تعداد زيادي سند و مدرك بر جاي مي ماند كه مورد بمباران نيروهاي نظامي داخلي قرار گرفته و در آتش مي سوزد.

 

سيف الهي گفت: اين عمليات دو شكست يكي سياسي و ديگري نظامي براي آمريكا داشت. شكست نظامي را متحمل مي شود زيرا در حياتي ترين عمليات آزادسازي گروگانهاي آمريكايي موفق نمي شود كه البته اين عمليات نظامي شكست آن ابعاد گوناگوني دارد.

 

وي ادامه داد: امريكا در اين عمليات شكست سياسي هم خورد زيرا آمريكا تمام راههاي سياسي براي آزادي گروگانهاي خود را بسته مي بيند، روي به مذاكره و تهديد مي آورد اما نتيجه نمي گيرد كه وارد فاز نظامي شده و شكست مي خورد. شكست ديگر اين بود كه مردم و هيأت حاكمه آمريكا فكر مي كردند با اين اقدامات آمريكا ايران گروگانها را اعلام خواهد كرد اما بر اساس آموزه هاي ديني ما گروگان معناي خاص خود و حقوق خود را دارد. با شكست ابهت ابرقدرتي آمريكا ايران در يك معاهده گروگانها را آزاد مي كند.

 

وي تأكيد: كرد اين شكست آمريكا هنوز هم ادامه دارد.

 

سيف الهي در ادامه گفت: اگر امروز ايران علي رغم صدور قطعنامه آمريكايي توانسته است بايستد و از آن عبور كند به خاطر همان شكست و روي آوري آمريكا به تحريم هاي نظامي، اقتصادي، سياسي و … است كه ايران را قدرتمند و آزموده ساخت و امروز با توجه به تجربيات خود توانسته قطعنامه ها را پشت سر بگذارد.

 

از سوي ديگر آمريكا پس از شكست در طبس اميد خود براي بازگشت به ايران و يا نفوذ در ايران را براي هميشه از دست داد.

 

معاون دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اگر امروز شاهد موفقيت هسته اي ايران هستيم و صف آرايي آمريكايي ها و غربي ها كه آنهم با شكست روبه رو شده است به دليل قطع وابستگي ايران از آمريكاست كه به دنبال تحريم هاست كه پس از شكست در طبس عليه ايران اتخاذ شد.

 

سيف الهي در ادامه به سياست هاي سلطه طلبانه خود در منطقه و در برابر انقلاب هاي مردم مسلمان كشورهاي اشاره كرد و گفت: آمريكا تغيير ماهيت نداده و استراتژي ابرقدرتي خود را دنبال مي كند. فقط تغيير تاكتيك داده و به جاي اينكه مانند كشورهاي عراق و افغانستان خود وارد عمل شود. كشورهاي ناتو را در ليبي و عربستان را در بحرين را نوك پيكان قرار داده و خود به سياست سلطه طلبانه ادامه مي دهد.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

روح الامینی: آمریکا دیر یا زود ناچارست در برابر ما تعظیم کند/ روایت شب‌هایی که مردم دراطراف لانه مستقر ‌می‌شدند

روح الامینی: آمریکا دیر یا زود ناچارست در برابر ما تعظیم کند/ روایت شب‌هایی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *