تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)7) شهيد مهدي رجب بيگي / بزرگداشت شهید مهدی رجب بیگی « دانشجوی مسلمان پیرو خط امام » در دانشکده فنی دانشگاه تهران. دانشگاهیان و بخصوص دانشجویان مسلمان و انقلابی پیشتازان پیروزی انقلاب اسلامی و حافظان آن در برابر هجمه دشمنان در تمام ابعاد تهاجم آنان بودند.

بزرگداشت شهید مهدی رجب بیگی « دانشجوی مسلمان پیرو خط امام » در دانشکده فنی دانشگاه تهران. دانشگاهیان و بخصوص دانشجویان مسلمان و انقلابی پیشتازان پیروزی انقلاب اسلامی و حافظان آن در برابر هجمه دشمنان در تمام ابعاد تهاجم آنان بودند.

سید محمد هاشم     -    پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام
سید محمد هاشم - پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

بزرگداشت شهید مهدی رجب بیگی « دانشجوی مسلمان پیرو خط امام » در دانشکده فنی دانشگاه تهران. دانشگاهيان و بخصوص دانشجويان مسلمان و انقلابی پيشتازان  پيروزي انقلاب اسلامي و حافظان آن در برابر هجمه دشمنان در تمام ابعاد تهاجم آنان بودند.

 

12  مهر 1390

بسم الله الرحمن الرحیم 

مهدي رجب بيگي، دانشجوي شهيد دانشگاه تهران را اكثر دانشجويان مي شناسند، يكي از « دانشجويان پيرو خط امام » كه در سال 58 لانه جاسوسي آمريكا را فتح كردند و «انقلاب دوّم» را رقم زدند.

اكنون پس از گذشت سي و اندي سال يادواره اي براي اين شهيد بزرگوار در دانشکدة فنی دانشگاه تهران برگزار شد كه به دليل نزديكي زمان برگزاري آن با اجلاس فلسطين، برخي سران جوان فلسطيني هم در آن حضور داشتند. گزارش اجمالي اين يادواره را با هم مي خوانيم:

نسل آينده با شناخت شخصيت و توانائيها و فداكاريها و ايثار اشخاصي مانند شهيد رجب بيگي به خوبي انقلاب را پاس خواهد داشت

همرزم شهيد رجب بيگي و از فاتحان تسخير لانه جاسوسي، اساتيد و دانشجويان را پيشتاز انقلاب دانست و گفت: همين افراد پيروزي در انقلاب اسلامي و توفيق در دفاع مقدس و جنگ تحميلي و جلوگيري از اهداف دشمنان جهاني و تحميل شكست به گروهكهاي توطئه گر وابسته به بيگانگان را  رقم زدند و مطمئن هستيم نسل آينده نيز به خوبي با آشنايي با شخصيت و توانائيها و فداكاريها و ايثار اشخاصي مانند شهيد رجب بيگي انقلاب را پاس خواهد داشت.

دكترسید محمد هاشم پوريزدان پرست از فاتحان تسخير لانه جاسوسي و استاد دانشگاه شيراز در يادواره شهيد رجب بيگي كه در دانشكده فني دانشگاه تهران و به همت بسيج دانشجويي اين دانشگاه برگزار شد، با بيان اينكه «دانشگاه تهران، قلب تپنده انقلاب اسلامي ايران» بوده و خواهد بود، گفت: تک تک ساختمان­ها و حتي درختان اين دانشگاه براي من يادآور خاطرات زشت و زيباي روزهاي انقلاب و پس از انقلاب و بزرگانی چون چمران، رجب بيگي و ساير شهداي دانشجو  و از سوی دیگر گروهکهای ضد انقلاب و رهبران قدرت طلب و خود فروخته آنان میباشد.

وي با بيان اينكه بسياري از بزرگان و نيز بدخواهان انقلاب اسلامي ايران در اين دانشگاه تربيت شده­اند گفت: اين دانشگاه از طرفي شاهد حضور بزرگ مرداني مانند چمران ها و رجب بيگي ها بود و از طرفي ديگر شاهد حضور  تربیت شدگان دستگاههای جاسوسی  مانند رهبران منافقين كه در اوج رذالت و وطن فروشي بودند و در همين دانشگاه و در كنار همين دانشجويان درس مي خواندند و در همين جا و در دامان وابستگان ابر قدرتهاي جهانخوار و در چهارچوب افكار و انديشه­هاي وابسته پرور آنان تربيت گرديدند.

 شخصي چون مسعود رجوي كه مظهر نفاق و دورويي و وابستگي به ابرقدرتها و مظهر دشمني با اسلام و امام و مردم ايران بود و دستش تا مرفق به خون بزرگان علم و دين و سياست و خدمتگزاري آغشته شد، در همان دانشكد­ه­اي درس ميخواند كه نابغه بزرگ دفاع مقدس و مظهر اخلاق و انسانيت يعني « شهيد حسن باقري» در آن درس ميخواند.

يزدان پرست، انقلاب اسلامي ايران را مانند بسياري از انقلاب ها باعث دو دسته شدن بسياري از اشخاص و شخصيت­ها دانست و گفت: انقلاب اسلامي ايران از يك طرف باعث خوب تر شدن خوب ها شد و از طرف ديگر موجب سقوط انسانهايي شد كه فطرت پاك الهي خود را نابود كرده بودند و با ظهور امام كه مظهر همه فضايل انساني بود، به آن كافر شدند و در برابر آن صف بندي كردند و به زشت ترين اقدامات در برابر  آن و براي به شكست كشاندن آن دست يازيدند. ترورهاي منافقين  و جنايات گروهكها در كردستان و اقصي نقاط كشور به همين دليل صورت پذيرفت.

استاد دانشگاه شيراز با مثالي بيان داشت: انقلاب پيامبر عظيم الشان اسلام نيز باعث جدايي خوبها از بدها شد و در حالي كه يك ايراني آواره كه به دنبال حقيقت به بردگي نيز كشيده شده بود مانند سلمان فارسي به پيامبر ايمان آورد و مسير سعادت را سريع طي نمود و به مقامي رسیدد كه پيامبر در شأن او فرمود:« سلمان منّا اهل البيت » ! و از طرف ديگر نهضت عظيم پيامبر موجب  آشكار شدن ماهيت اشخاصي مانند ابولهب عموي پيامبر و برادر حضرت حمزه سيد الشهدا گردیدد و كار او به آنجا کشید كه سوره­اي در مذمت او نازل گردید.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با تأكيد بر اينكه همانند نهضت پيامبر همه انسان­هاي پاك سرشت دوران ما جذب انقلاب اسلامي ايران شدند، گفت: از  دور ترین روستاهای ایران و از عشاير گرفته تا پرسنل و افسران و خلبانان داخل پادگان هاي ارتش شاه و حتّي از گارد جاويدان شاه هر انسان پاك و با وجدان و بيداري وجود داشت جذب امام و انقلاب اسلامي ايران شدند و بسیاری از افسران ارتش شاه ایثار و فداکاریهایی نمودند که کمتر کسی توانست به انجام آن توفیق پیدا کند که شهید عباس دوران و شهید عباس بابایی و شهید یوسف کلاهدوز نمونه های بارز این افراد بودند.

در اين میان  دانشگاهیان و بالاخص دانشجویان مسلمان و انقلابی به دليل آگاهيهاي گسترده  با انگيزه و شور و شعف بيشتري وارد عرصه انقلاب و ايستادگي در برابر دشمنان رنگ وارنگ آن شدند و الگوهای جاودانی از «ایثار» و «ایمان به خود» و «ایمان به مکتب الهی اسلام »و «خدمتگزاری به مردم و کشور و انقلاب» را در برابر جهانیان قراردادند.

وي با اشاره به عملكرد برخي از گروه­ها در جريان انقلاب اسلامي ايران گفت: هنوز ده روز از ظهور انقلاب نگذشته بود كه متوجّه  آغاز تهاجم ضدانقلاب در کردستان  و سقوط پادگان مهاباد به دست آنان شدیم  و در گوشه گوشة كشور غائله­هاي مختلفي توسط گروهکهای وابسته به ابرقدرتها طرح ريزي و اجرا شد و دانشجویان مسلمان انقلابی که نقش بینظیری در پیروزی انقلاب داشتند در برابر ضد انقلاب صف بندی نمودند و مردم کشور را در برابر آنان بسیج کردند و به مقابله با آنان پرداختند. اکثر کادرها و فرماندهانی که سپاه را تشکیل دادند و یا فرماندهی نظامی را به عهده داشتند از دانشجویان دانشگاهها بودند و اعجاب انگیز این بود که بسیاری از کادرها و رهبران گروههای ضد انقلاب نیز دانشجویانی بودند که جذب ایدئولوژیهای مورد حمایت ابر قدرتها بخصوص مکتب مارکسیسم شده بودند.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با اشاره به حضور سازمان مجاهدين و طرفداران آن در دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه تهران گفت: هنوز يادم هست كه  در سال 54 پس از اعلام تغییر مواضع سازمان مجاهدین  و مارکسیست شدن رهبران و کادرهای این سازمان و کشتن تعدادی از کادرهای مسلمان آن مانند مرحوم مجید شریف واقفی و مرحوم شهید صمدیه لباف یکی از کادرهای همين گروهك در دانشگاه تهران و در نمازخانه همین دانشکده فنی در برابر ديدگان دانشجويان پس از نماز بلند شد و مارکسیست شدن خود را اعلام نمود و  با افتخار اعلام كرد كه ديگر مسلمان نيست و مکتب ماركسيسم را براي مبارزه خود انتخاب كرده است!

سید محمد هاشم - پوریزدانپرست از دانشجویان پیرو خط امام
سید محمد هاشم - پوریزدانپرست از دانشجویان پیرو خط امام

يزدان پرست ادامه داد: در اين زمان متوجه شديم ادامه پيروزي و سلامت انقلاب بدون پيروي از رهبري الهي ممكن نبوده و ما را به جايي نمي رساند و همین بود که امام وبه قول شهید آیت الله مطهری این عطیة الهی به قرن ما، چون قهرمانی اسطوره ای در برابر ما ظاهر شد و دلهای نسل اوّل انقلاب را ربود و مدعیان انقلابیگری و رهبری انقلابی را رسوا نمود و بی ارزشی و بی قدری  آنان را به ما نشان داد و علّت شکست ااقدامات مسلحانه را به ما نمود و دانشجويان در راه دوستی و پیروی و اطاعت از امام راحل از همه پيشي گرفتند تا جايي كه خود را فداي انقلاب و فداي حفظ آن كردند.

وي با اشاره به وجود ديدگاه هاي مختلف در سالهای اول انقلاب و وجود آزادي بيان براي همة آنها و حتی شرکت آنان در مناظرات تلویزیونی گفت: در آن زمان در حالی که بیش از دویست نشریه متعلق به ضد انقلاب منتشر میشد و تنها روزنامه جمهوري اسلامي ايران با صاحب امتيازي شهيد بهشتي از انقلاب به صورت صددرصد حمايت مي كرد، آنها اعلام مي كردند كه آزادي بيان در نظام نوپای جمهوری اسلامی وجود ندارد و دم از نبودن آزادي و خفقان و شکستن قلمها میزدند.

يزدان پرست با بيان اينكه در آن سالها اين افراد تلاش كردند با همان  روشي كه انقلاب به پيروزي رسيده بود و بسیج مردم و اقشار مختلف بر علیه انقلاب و فلج کردن کشور ، انقلاب را نابود كنند، گفت: اين اشخاص به دنبال تقلید از شیوه انقلاب اسلامي ايران برای شکست آن بودند و تلاش مي كردند از اين طريق پیروز شوند، اما موفق نشدند زيرا ولايت فقيه كه شاخصه اصيل انقلاب بود- يكي از نقاط ضعف دولت موقت به دليل موضع مخالفتي آنها با اصل ولايت فقيه بود- در دل و جان مردم و دانشجويان ريشه دوانده بود و وحدت دینی مردم و عدم پذیرش ایدئولوژیهای وارداتی نتوانستند به خواسته خود دست يابند.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي در ادامه سخنان خود به مسئله فتح و تسخير لانه جاسوسي توسط دانشجويان پيرو خط امام اشاره و تصريح كرد: امام فرمودند كه دانشجويان حملات خود را بر علیه منافع آمریکا  گسترش دهند و آمريكا را مجبور به استرداد شاه نمایند و هنوز ساعاتي از اظهار نظر امام نگذشته بود كه دانشجويان ايده تسخير لانه جاسوسي را مطرح كردند.

وي ادامه داد: در اين حادثه 150 دانشجوي دختر و 300 دانشجوي پسر طبق برنامه از در و ساختمان سفارت امريكا بالا رفتند و در حالي كه عكس امام را بر سينه داشتند با شعار الله اكبر وارد ساختمانهای سفارت امريكا شدند.

يزدان پرست ادامه داد: در اين بين مسئولان سفارت امريكا درب ساختمان مركزي اين سفارت را كه بيشتر اسناد و مدارك در آن قرار داشت را بستند و بعد از ساعاتي تسليم دانشجويان شدند و اين در حالي بود كه برخي از اسناد و مدارك مهم و حساس را در اين فاصله از بين برده بودند.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با بيان اينكه از بين اسنادي كه از چشم آنها دور مانده بود و اسنادی که ما توانستیم بازسازی نماییم صدها جلد كتاب منتشر شده است، گفت:

اسناد به دست آمده در جریان تسخیر غیر از وابستگان نظام شاه و سرمایه داران وابسته بيشتر در خصوص  تعدادی از اعضای دو جريان «جبهه ملي» و «نهضت آزادي» و ارتباطات آنان با سفارت آمریکا و شرکت در توطئه های گوناگون طراحی شده توسط آنان بود. دو جریان « ملّی نما» و «ملّی – مذهبی» نمایانی كه تا آن زمان چهرة وابسته و خود باخته خود را پنهان ساخته بودند.

يزدان پرست مسامحه دولت آن زمان در دستگیری این افراد را باعث فرار بسياري از اين اشخاص وابسته به غرب و رفتن آنان به دامان اربابان و تربیت کنندگان خود دانست.

او گفت: نهضت آزادي و جبهه ملي جزو اولين گروهايي بودند كه با صدور اطلاعیه های بسیار اعجاب انگیز اقدام ما را در آن روز تأييد كردند.

وي با بيان اينكه دانشجويان پيرو خط امام كه حدود 450 نفر بودند 33 شهيد را تقديم انقلاب كردند، گفت: شهيد مهدی رجب بيگي در صبحگاه 5 مهر 60 که شب آن  رزمندگان اسلام در ميدان جنگ و در اولین عملیات مردمی پس از فرار بنی صدر  یعنی در عمليات ثامن الائمه(ع) و شکست حصر آبادان مشغول نبرد بودند و شکستی بزرگ را بر متجاوزین صدامی وارد کرده بودند توسط منافقين که در تهران برای تحت تأثیر قرار دادن عملیات رزمندگان اسلام دست به شورش مسلحانه زده بودند، به شهادت رسيد.

اين فاتح تسخير لانه جاسوسي با بيان خصوصياتي از شهيد مهدی رجب بيگي خاطرنشان كرد: شهيد رجب بيگي شخصي اهل سرودن شعر و اهل ادب و قلم و بسيار خوش فكر و اهل نوشتن  طنز و مطرح نمودن مسائل با این زبان بود و گروههای وابسته ضد انقلاب را با این سلاح رسوا مینمود و مسائل جامعه را بسیار ظريف مطرح مینمود و در معرض دید خواننده قرار میداد. او سخنرانی ماهر و فردی مطلع از مسائل سیاسی و دلسوز مردم و بخصوص روستائیان محروم بود و به همین دلیل وارد جهاد سازندگی شد. 

يزدان پرست دانشجويان و اساتید متعهد مانند شهید دکتر چمران را پيشتازان انقلاب اسلامي ايران دانست و گفت: دانشجویان مسلمان و مبارز پيروزي انقلاب اسلامي و پيروزي در جنگ تحميلي را رقم زدند و روشنفکران وابسته به ابرقدرتها را در تحمیل شکست به انقلاب اسلامی ناکام کردند. نسل کنونی و نسل آينده نيز با آشنايي با شخصیت و توانائیها و خدمتگزاری  و فداکاریهای اشخاصي مانند شهيد رجب بيگي به خوبي از انقلاب اسلامی پاسداری خواهند نمود و انقلاب را به اهداف بلند آن خواهند رساند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

میرویم تا خط امام بماند. شهید مهدی رجب بیگی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

میرویم تا خط امام بماند. زندگی نامه شهید مهندس مهدی رجب بیگی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

میرویم تا خط امام بماند. شهید مهدی رجب بیگی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *